SPECJALISTYCZNE KOTŁY EHRLE LCE

Stworzone i specjalnie dedykowane charakterystyce i wymaganiom technologicznym myjn EHRLE, które przygotowane zostały do pracy w trudnych i ekstremalnych warunkach.

Myjnie EHRLE bez problemu funkcjonują również w okresie zimowym. Gwarantowana przez producenta temperatura w jakiej może pracować myjnia wynosi -15 stopni C⁰, niemniej osobiście można się przekonać, że mimo warstwy śniegu oraz temperatury sięgającej poniżej piętnastu kresek mycie pojazdów na myjniach EHRLE jest nie tylko możliwe, ale i bezpieczne, zwłaszcza dla pracujących urządzeń.

Dzieje się tak ponieważ zastosowanych jest aż 6 systemów chroniących przed zamarzaniem:

System chroniący przed zamarzaniem I składający się z

  • zbiornika wody WAB chroniącego przed zamarzaniem (w zależności od modelu występuje wewnętrzny zbiornik lub zewnętrzny podziemny)
  • obiegu wody załączanego termostatem zewnętrznym kontrolującym temperaturę otoczenia
  • Zaworu do automatycznej kontroli zbiornika przeciwzamarzeniowego wody

System chroniący przed zamarzaniem II składający się z

  • termostatycznie kontrolowanych grzałek elektrycznych o wydajności ciepła 2kW wbudowanych w moduły techniki i AquaClean-u oraz w kontenerze technicznym
  • grzałek elektrycznych wbudowanych w panele sterujące na stanowiskach mycia (zarówno w wersji paneli stojących jak i wiszących)

System chroniący przed zamarzaniem III składający się z

awaryjnego systemu chroniącego przed zamarzaniem działającego przy braku prądu. System ten działa w momencie wyłączenia zasilania elektrycznego. Elektrozawór otwiera wodę dostarczaną z sieci, która przepływa przez cały układ wodny myjni do zbiornika chroniącego przed zamarzaniem, a następnie wydostaje się na zewnątrz przelewem do studzienki ściekowej

System chroniący przed zamarzaniem IV składający się z

systemu grzewczego w układzie wężowym (system rur PEX) ogrzewającego posadzki betonowe na stanowiskach mycia, załączanego przy niskich zewnętrznych temperaturach

NOWOŚĆ! Na życzenie Inwestora istnieje możliwość zainstalowania podwójnego systemu rozmrażania posadzki

System chroniący przed zamarzaniem V składający się z

Dodatkowej warstwy izolacyjnej kontenera technicznego chroniącej przez silnymi mrozami (opcja dodatkowa)

System chroniący przed zamarzaniem VI

Keep warm polega na umieszczeniu schowka na lancę pomiędzy modułami (w wersji outdoor), dzięki czemu nie jest on narażony na zewnętrzne ujemne temperatury, a lanca nie przymarza do niego

 

Każda myjnia zarówno w wersji modułowej, jak i kontenerowej posiada również układ grzewczy, podgrzewający wodę do poszczególnych programów mycia oraz do systemu podgrzewania posadzki. Kotły oddają również cześć ciepła do wnętrza modułu lub kontenera dodatkowo je dogrzewając.

Również ścianki modułów posiadają specjalną powłokę termiczną, która ma za zadanie utrzymanie temperatury wewnątrz modułu.

Częste wizyty na myjni zimą są częstym widokiem z racji na osadzające się na pojazdach błoto pośniegowe i sól drogową, której kierowcy skutecznie chcą się pozbyć.

EHRLE w zimową pogodę
EHRLE w zimową pogodę
Up
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem