Etapy budowy myjni z EHRLE

Budowa myjni bezdotykowej krok po kroku

Proces inwestycyjny i budowy myjni krok po kroku

Jeśli myślisz o własnym biznesie ale nie chcesz poświęcać mu zbyt dużo uwagi – pomyśl o myjni.

1. Możesz ale nie musisz mieć pracowników.
2. Dochód w gotówce, żadnych zaległych płatności. 
3. Minimum zaangażowania, wystarczy 1 – 2 godziny dziennie do obsługi urządzeń.
4. Formalności przy prowadzeniu myjni można zlecić wynajętemu biuru podatkowemu.
5. Nie musisz być hydraulikiem. Naprawy i serwis weźmie na siebie Ehrle.

Myjnia EHRLE od koncepcji do realizacji

1. Masz już pomysł – to doskonale, zacznij od znalezienia miejsca. Działka budowlana to jest to czego Ale uwaga. Nie każda się nadaje.

2. Skontaktuj się z nami. Pomagaliśmy już zbudować niejedną myjnię. Nasi handlowcy ocenią działkę i zaproponują jaki rodzaj myjni będzie odpowiedni. Poznasz też w końcu cenę urządzeń.

3. W Urzędzie Gminy poproś o Warunki Zabudowy. Nie musisz być właścicielem działki. Wniosek może złożyć każdy. Nawet jeśli dopiero planujesz ją kupić. Nie musisz tego robić jeśli działka jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania. W Warunkach lub Planie będzie określone czy można na niej postawić myjnię.

4. Teraz czeka Cię pierwszy poważny krok. Pora udać się do architekta po projekt. Bez obaw nie będzie sam wszystkiego wymyślał od zera. Mamy gotowe projekty na różne rodzaje Architekt będzie musiał jeden z nich po prosto zaadaptować.

5. Masz już projekt! Teraz drugi poważny krok – pora wybrać wykonawcę. Sprawdzona firma budowlana z doświadczonym kierownikiem budowy pozwoli oszczędzić wiele Twojego czasu i nerwów.

6. Trwa budowa, ale kto dopilnuje żeby było zrobione dobrze? Zawsze do każdej zakupionej myjni przydzielamy inżyniera-opiekuna. W kluczowych momentach np. przed wylaniem płyty betonowej przyjedzie na budowę i sprawdzi czy wszystko jest jak powinno być. Zawsze można do niego zadzwonić. Doradzi, odpowie na pytania. Jak trzeba

7. Budowa zakończona, a kto uruchomi myjnię? Ehrle. Nasza ekipa montażowa podłączy urządzenia, wyreguluje i przygotuje do pracy. Przeszkolimy Cię także w zakresie podstawowej obsługi.

8. Wszystko zrobione – co dalej? Myjnia musi zostać odebrana. Kierownik budowy pomoże złożyć dokumenty do właściwych instytucji. Urzędy mają dwa tygodnie na dokonanie kontroli czy wszystko zostało wykonane zgodnie z pozwoleniem na budowę.

9. Mam pozwolenie na użytkowanie, czy to już wszystko? Możemy zaprosić pierwszych klientów.

Korzyści ze współpracy z liderem

Pomysł na własny biznes

Dużą zaletą prowadzenia samoobsługowej myjni bezdotykowej jest fakt, iż jest to biznes mniej absorbujący niż wiele innych działalności. Jednak, aby cieszyć się dobrze prosperującym obiektem trzeba niewątpliwie poświęcić trochę czasu na efektywne rozpoczęcie inwestycji. Ważnym aspektem jest wybranie odpowiedniej firmy do współpracy oraz znalezienie optymalnej lokalizacji. Czeka na Państwa także sporo formalności, których załatwienie może wydawać się trudne.

I tu już zaczyna się nasza rola. Począwszy od otrzymania wstępnych wiadomości, aż po finalizację całej inwestycji jesteśmy do Państwa dyspozycji. Pomoc z naszej strony opiera się przede wszystkim na praktyce. Każdy z inwestorów może liczyć na fachowe doradztwo w zakresie oceny wskazanej lokalizacji myjni pod kątem inwestycji oraz oszacowanie potencjału danej działki pod względem panujących wokół uwarunkowań. Biorąc pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” jesteśmy w stanie dobrać najbardziej optymalny model myjni.

Na początek jednak zachęcamy do lektury niniejszego opracowania, które zdecydowanie pomoże Państwu w uporządkowaniu informacji na temat poszczególnych etapów budowy myjni.

Działka działce nierówna...

Znalezienie atrakcyjnej działki to sztuka

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi elementami doboru odpowiedniego gruntu i odpowiedniej lokalizacji pod budowę myjni bezdotykowej EHRLE.

Powierzchnia i układ

Idealna działka ma łatwy wjazd i wyjazd, pozwala na swobodne manewrowanie pojazdem, ma dużo miejsca. Przyjmuje się ok. 200-250 m2 na jedno stanowisko, choć na mniejszej też się da.

Urząd gminy

Ma sporo do powiedzenia. To w Miejscowym Planie Zagospodarowania lub w Warunkach Zabudowy określi czy na działce w ogóle można będzie zbudować myjnię.

Woda, prąd, gaz i kanalizacja

Bez kanalizacji ciężko. Bez wody się nie da. Prąd także musi być. Gaz to najmniejszy problem, można postawić zbiornik LPG lub kocioł na olej opałowy.

value customers users viewer

Klienci przyjdą sami

przy dużych skupiskach ludzkich (centra miast, osiedla, markety, dyskonty), w okolicach stacji diagnostycznych, stacji paliw, wulkanizacji, innych usług motoryzacyjnych

Co z tego, że jest jak nikt nie wie

Jeśli widać myjnie z daleka to doskonale inaczej zanim zacznie zarabiać na poważnie będziemy musieli sporo zainwestować w reklamę.

"Własny dom na cudzej ziemi"

To przysłowie warto pamiętać. Jeśli nie możemy kupić ziemi to umowa dzierżawy powinna być podpisana na jak najdłuższy czas minimum 10 lat.

ico-sw-01

Umowa przedwstępna EHRLE

Decydując się na współpracę z EHRLE już w pierwszym etapie planowania inwestycji Inwestorzy zyskują dokumentację niezbędnej podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę. Pozwala to na oszczędność czasu i znacząco ułatwia cały proces. Na Państwa życzenie nasz Inżynier wykonuje nieodpłatne wizualizacje myjni oraz wstępny plan zagospodarowania posiadanej działki.

ico-swp-01

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Jeśli działka jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu (MPZT) lub zostały wydane Warunki Zabudowy (WZ) i nie wykluczają one możliwości budowy myjni, z przedstawicielem handlowym Ehrle wybraliśmy już rodzaj myjni, dział techniczny Ehrle przedstawił propozycje umieszczenia myjni na działce, a my wybraliśmy już ten wariant który nam się podoba to możemy przystąpić do przygotowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. Bez architekta się nie obejdzie, ale zanim do niego pójdziemy potrzebne będą:
  • Wypis i wyrys z MPZT lub decyzja o Warunkach Zabudowy (w Urzędzie Gminy)
  • Mapka zasadnicza do celów projektowych (do uzyskania w Wydziale Geodezji)
  • Projekt powtarzalny wybranej myjni (Ehrle)
Dobry architekt zadba o resztę. W oparciu o projekt powtarzalny sporządzi projekt budowlany myjni oraz wykona plan zagospodarowania terenu. Jeśli będzie trzeba zadba o uzgodnienie z zarządcą drogi wykonania wjazdu na działkę. Uzgodni warunki przyłączenia prądu, wody, gazu itd. Pomoże sporządzić wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Wniosek składamy w urzędzie miasta lub gminy i czekamy. Ustawowo urzędnicy mają do 65 dni na sprawdzenie dokumentów i wydanie pozwolenia. W końcu mamy pozwolenie! Ale czekamy kolejne 14 dni aż się uprawomocni, niestety takie prawo. Dopiero teraz możemy przystąpić do realizacji prac budowlanych.

Krok od rozpoczęcia inwestycji

Zamówienie myjni

Jak wygląda proces zamówienia myjni? Zapraszamy do przeczytania

Wybór wyposażenia myjni

Ile stanowisk mycia i rodzaj myjni powinniśmy mieć już dawno wybrany. Teraz jest jeszcze czas na drobne zmiany. Kolor, terminale do kart kredytowych, dostęp przez internet itp. Niektóre zmiany są możliwe nawet po zakończeniu budowy, ale z pewnością wtedy wyjdzie drożej niż zamontowanie od razu w fabryce.

Finansowanie

Inwestycja może być finansowana na trzy sposoby: środki własne, kredyt lub leasing. Sposób finansowana jest indywidualnym wyborem przyszłego właściciela myjni. Dla Inwestorów, którzy zdecydują się na leasing - EHRLE ma przygotowaną ofertę we współpracy ze sprawdzoną firmą leasingową.

Podpisanie umowy

Kiedy mamy już wybraną odpowiedni skonfigurowaną myjnię oraz sposób finansowania następuje podpisanie umowy. Urządzenie jest wyprodukowane i gotowe do montażu standardowo w ciągu 12 tygodni o momentu podpisania umowy oraz dopełnienia warunków określonych umową. W tym czasie oczywiście możemy prowadzić prace budowlane.

Działania promocyjne

Obok prac budowlanych warto już na tym etapie rozpocząć pierwsze działania promocyjne, informujące lokalną społeczność o planowanej inwestycji. Przede wszystkim należy odpowiednio oznakować lokalizację nowego obiektu oraz rozpocząć działania w lokalnych mediach i mediach społecznościowych.

ico-sw-01

Prace budowlane

Wybór wykonawcy ma kluczowe znaczenie.

Zaoszczędzimy sporo nerwów jeśli wybierzemy sprawdzoną firmę. Dobry kierownik budowy to skarb. Myjnia to prosty obiekt i wykona go każda firma budowlana. Niestety nasze doświadczenie mówi, że nie każda wykona go dobrze. Dlatego na każdym etapie do dyspozycji jest nasz inżynier- opiekun. Doradzi, jak trzeba przyjedzie na budowę i sprawdzi. Zawsze można do niego zadzwonić.

ico-sw-01

Montaż myjni

Firma budowlana położyła kanalizację, rury, kable, wylała płytę betonową. Inżynier EHRLE sprawdził. Brukarze położyli kostkę dookoła. Czas na montaż urządzeń. Gotowość do montażu należy zgłosić z wyprzedzeniem. W ustalonym dniu przyjadą urządzenia i ekipa która je zamontuje i podłączy. Trwa to zwykle nie dłużej niż tydzień.

ico-sw-01

Zanim otworzymy dla klientów

Zanim wpuścimy klientów musimy jeszcze uzyskać zgodę na użytkowanie obiektu. Niestety urzędnicy musza sprawdzić, czy zamiast myjni nie zbudowaliśmy np. lotniska. Swoje do powiedzenia będą mieli także Sanepid, Kominiarz i Strażacy. Kierownik budowy pomoże nam w wypełnieniu dokumentów i złoży odpowiednie wnioski do właściwych urzędów.
Budowa myjni bezdotykowej krok po kroku
ico-sw-01

Nareszcie otwieramy!

Możemy to zrobić po cichutku lub z pompą!

Naszym inwestorom oferujemy pomoc w organizacji akcji promocyjnych. Dział marketingu EHRLE jest do Państwa dyspozycji w zakresie przygotowania projektów ulotek promocyjnych, wypożyczenia banerów, flag, wyszukania hostess oraz profesjonalnego doradztwa związanego z przygotowaniem efektownego otwarcia lub okazjonalnego eventu dla klientów myjni.

ico-sw-01

Koniec współpracy? Wcale nie!

Co najważniejsze – nasze relacje nie kończą się w momencie przekazania kluczy do myjni.

Moment zakupu myjni to dopiero początek współpracy EHRLE z Inwestorem.

Naszym klientom zapewniamy serwis producenta. Gwarancyjny i pogwarancyjny. Stałe dostawy najlepszych na rynku środków chemicznych. Wsparcie techniczne i marketingowe. Bądźcie pewni, że nasi chemicy nie raz odwiedzą Państwa myjnię. Wyregulują dozowanie chemii, jak trzeba zaproponują zmianę proszku. Nasi serwisanci przynajmniej raz w roku wyregulują palnik, aby pracował bezawaryjnie i oszczędnie.

Nasi inwestorzy mogą także liczyć na aktywne działanie firmy w sytuacjach kryzysowych. Przykładem może być chociażby pandemia COVID-19, kiedy to jako jedyny producent myjni samoobsługowych zainicjowaliśmy i rozpropagowaliśmy ogólnopolską akcję #ehrlewpogotowiu oraz w ciągu kilku tygodni wprowadziliśmy do oferty środek chemiczny umożliwiający dezynfekcję pojazdów, co umożliwiło właścicielom myjni prowadzenie swojego biznesu i niewątpliwie miało wpływ na ograniczenie poniesionych strat.

Myjnie EHRLE

Zaufało nam już wielu, dołączenie do grona zwycięzców naprawdę się opłaca!